Hakkımızda

—2018 tarihi itibariyle Sakarya İlinde ve İlçelerinde Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan personellerin bir araya gelmesini, Kamu Kurum ve Kuruluşları arasındaki iletişimin saygı, sevgi, dostluk ve hoşgörü diyaloğuna dönüşüp tek çatı altında toplanması amaçlamıştır.

—Sporun kitlelere yayılması, spora ilginin artırılması, sporun her yaştaki insanın beden ve ruh sağlığını geliştirmesi, kamu kurum ve kuruluşları arasındaki iletişimin arttırılması amaçlarıyla düzenlenen ligimizin İl genelindeki Kurumların katılımıyla gerçekleştirilen sade bir futbol turnuvasının çok ötesinde yenilikler barındırması ile de adından söz ettirmektedir.

Dürüst ve Adaletli‘ bir lig anlayışıyla yola çıkan Kurumlar Ligi , kendine özgü ”Model ve Profesyonel’‘ yol izlemektedir.

—Kurumlar Ligi spor54.com.tr/kurumlarligi adlı web sitesinden takip edilebildiği gibi TÜRKİYE’ DE İLK OLARAK bir Halı Saha Futbol Turnuvası ANDROİD VE İOS UYGULAMA ÜZERİNDEN CEP TELEFONUNA indirilerek takip edilebiliyor.

—Web sayfası, Android ve İOS uygulama üzerinden Detaylı Maç Kadroları , Detaylı Puan Durumu Sayfaları, Zengin İçerikli Takım Sayfaları, Detaylı Futbolcu-Antrenör-Hakem Kariyer Sayfaları, Haberler , İstatistikler (Gol Krallığı-Kart Cezaları) vb. sürekli güncellenerek kullanıcılara aktarılmaktadır.

—Gerek web sayfası gerekse Android / İOS uygulamaları üzerinden maç sonuçları canlı olarak takip edildiği gibi anlık gol bildirimleri, ilk yarı maç skoru, maç sonucu ve lig ile ilgili tüm haberler anlık olarak cep telefonuna bildiri olarak gelmektedir.

—Ligde göze çarpan ve ilgi çeken uygulamalardan bir taneside maç öncesi ve maç sırasında kullanılan ses sistemi. Maça gelen takım taraftarlarını da unutmayan yönetim kurulu maç öncesi ve devre arası müzik yayını ile atmosferi canlı tuttuğu gibi maç başlarken takım oyuncularının anonsları yapılmakta ve maç sırasında yaşanan tüm gollerin, kart uygulamalarının da anonsu yapılmaktadır.

—2018 yılında düzenlenen Dünya Kupası kapsamında uygulamaya giren ve UEFA-TFF tarafından da halen birçok organizasyonda uygulanmakta olan, futbola yaptığı katkı da dikkate alındığında birçok otorite tarafından takdir gören ve uygulanmasının futbolun niteliğini arttırdığı yönünde fikir birliğine varılmış olan VAR (Video Yardımcı Hakem) uygulaması Kurumlar Ligi kapsamında 2. Sezon itibariyle düzenlenen tüm maçlarda uygulanmaktadır. Bu kapsamda gerek İlimizde gerekse Türkiye’ de ilk defa bir halısaha turnuvasında bu sistem uygulanmaktadır.