S.S.S

Kurumlar Ligi’ne kimler başvurabilir ?

Sakarya ili ve ilçe sınırları içerisinde bulunan bütün resmi kurumlar başvuru yapabilir.

Kurumlar Ligi’ne takım olarak başvuru yapabilmem için ne yapmam lazım ?

Başvuru yapacak olan kişi daha önceden siteye Online Kayıt yapmamışsa öncelikle Online Kayıt yapması lazım. Online Kayıt onay sonrası Online İşlemler menüsünden Yeni Takım Oluştur sekmesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Lig içerisinde bulunan herhangi bir takımda daha önceden oyuncu olarak oynadım. Yeni sezonda kendi takımımı oluşturup lige katılmak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerek ?

Sistem üzerinde herhangi bir takımda oyuncu olarak gözüküyorsanız öncelikle Bilgi Güncelleme sekmesine mevcut şifrenizle giriş yaparak Takım Değişikliği sekmesine Serbest Oyuncu yazarak durumunuzu Serbest Oyuncu moduna getirmelisiniz. Onay sonrası Online İşlemler menüsünden Yeni Takım Oluştur sekmesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni Takım Oluştur işlemlerini gerçekleştirdim akabinde yapmam gereken başka bir işlem var mı ?

İşleminiz görevli arkadaşlar tarafından incelenip eksiklik olmaması halinde Kurumlar Ligi Yönetim Kurulu’na yönlendirilecektir. Yönetim Kurulu başkanı ve üyeleri talebinizi değerlendirip alınan karar mail adresinize gönderilecektir.

Aktif olarak amatör takımda futbol oynuyorum Kurumlar Ligi’nde oynamamda herhangi bir sakınca var mıdır ?

Takımlara aktif futbolcu oynatmaları için 2 kontejyan verilmiştir. Bu sebeple oynamanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Kurumlar Ligin’de herhangi bir yaş sınırlaması var mı ?

Ligimizde yaş sınırlaması uygulanmamaktadır.

Başka kurumun takımında oynamak istiyorum , böyle bir hakkım var mı ?

Her takımın 3+1 (Kaleci) transfer hakkı vardır. Bu nedenle başka kurumun takımında oynamanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Takım kadromda kaç oyuncu bulundurabilirim ?

Takım kadronuzda 15 oyuncu bulundurabilirsiniz. Bir sonraki sezonlar bu durum değişkenlik gösterebilir.

Lige takım olarak başvurumuz kabul edildi devam eden süreçte ne yapmamız lazım ?

Kadronuza katacağınız oyuncularınız Online İşlemler menüsünden Online Kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Sisteme daha önceden kayıtlı oyuncunuzun bulunması halinde ilgili oyuncunun Bilgi Güncelleme sekmesine mevcut şifresi ile giriş yaparak Takım Değişikliği sekmesine Serbest Oyuncu yazarak durumunu Serbest Oyuncu moduna getirmelidir. Akabinde Online İşlemler menüsünden Takım Kadronu oluştur sekmesini kullanarak Serbest Oyuncu modunda bulunan oyuncuları kadronuza katarak kadronuzu oluşturabilirisiniz.

Neden Online Kayıt yapmam gerekli ?

Takım kaptanları tarafından takım kadrosu oluşturulurken kadro listesinde bulunan oyuncuların her sezon öncesi ilgili kurumda çalıştığını belgeleyen evraklar vs. istenmektedir. Bu işlem takım kaptanlarına büyük külfiyet olması aynı zamanda ilgili oyuncunun sezon içerisinde oynadığı maç istatistiklerinin tutulması vb. gibi sebeple lig içerisinde bulunan herkes online kayıt yapması gerekmektedir.

Sistem şifremi unuttum ne yapmalıyım ?

Online İşlemler menüsünün Sistem Şifremi Değiştir (Unuttum) sekmesinden yeniden sistem şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Katılım bedeli dışında başka ücret ödenecek mi ?

Katılım bedeli dışında herhangi bir ücret alınmamaktadır. Sadece takım oyuncuları, antrenörleri tarafından talep edilen sporcu kimliği, takım bayrağı vs. gibi ek hizmetlerden ücret alınmaktadır.

Lige katılım başvuruları elden yapılıyormu ?

Hayır. Başvurular spor54.com.tr/kurumlarligi sitesinden veya İOS / Android uygulaması indirilerek uygulama üzerinden yapılmaktadır.

Tarafınıza gönderdiğimiz kurum kimliği sureti nerede saklanmaktadır ?

Tarafımıza gönderilen belgeler güvenlik açısından sunucuda saklanmamakta olup direk mail adresimize gelmektedir. Yetkili kişiler tarafından kontrol edilip çıktısı alınarak mail adresinden silinmektedir.

Kayıt aşamasında tarafımdan T.C gibi kişisel bilgilerim istenmektedir. Bu bilgilerin istenme amacı nedir ?

Kayıt yapan kişinin kişisel bilgileri (T.C, Baba Adı,Anne Adı, Doğum Yeri) E-Devlet uygulamasına entegre edilmiş olup kişinin gerçek kişi olup olmadığı sistem tarafından kontrol edilmektedir. Bu yüzden kullanıcının TC bilgisi sunucuda güvenlik açısından saklanmamakta olup kullanıcı bu bilgiyi sadece sistem üzerinden işlem yaparken kullanmaktadır.

Profil bilgilerimi güncellemek istiyorum ne yapmalıyım ?

Online İşlemler / Bilgi Güncelleme sekmesine giriş yaparak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Onay sonrası bilgileriniz güncellenecektir.

Müsabakalar kaç dakika oynanıyor ?

Grup aşamasında 50 Dk, Üst tur maçlarında oynanan müsabaka berabere birmesi halinde 10 Dk. uzatma süreleri eklendiğinden 50+10 dakika oynanmaktadır.

Üç veya dört maç üst üste sarı kart gören oyuncu ceza alıyormu ?

Üst üste görülen kartlarda ilgili oyuncuya ceza verilmiyor. Ancak Fair-Play puan sıralamasında oynadığı takıma – puan verilecektir. Bununla ilgili çalışmalarımız devam etmekte olup ilerleyen süreçlerde spor54.com.tr/kurumlarligi sitesinde kamuoyuna duyurulacaktır.

Derece yapmış takımlar haricinde bireysel oyunculara ödül veriliyormu ?

Ligimizde bireysel ödüller verilmektedir.

Başka takımın maçlarını nasıl takip edebilirim ?

Bütün maçlar spor54.com.tr/kurumlarligi sitesinde veya İOS / Android uygulamasında Canlı Skor olarak verilmektedir. İlerleyen süreçlerde bütün maçlar YOUTUBE kanalımızda FULL HD kalitesinde CANLI olarak verilecek olup çalışmalarımız devam etmektedir.

Kurumlar Ligi kimler tarafından düzenlenmektedir ?

Kurumlar Ligi Sakarya Adalet Spor Kulübü ve Spor54 İnternet Hizmetler ve Organizasyon şirketi tarafından düzenlenmektedir.

Kurallar kimler tarafından hazırlanıyor ?

Kurallar lig içerisinde bulunan takım kaptanlarının, sistem üzerinde bulunan kişilerin katılımı ile gerçekleşen ANKET sonucu göz önünde bulundurularak Yönetim Kurulu tarafından hazırlanmaktadır.

Haftanın oyuncularını kimler tarafından seçiyor ?

Müsabakanın oynandığı hafta görevli Lig görevlileri ve VAR Hakemi (Görevlendirilen takım kaptanı) tarafından seçilmektedir.

Haftanın golleri kimler tarafından seçiliyor ?

Müsabakanın oynandığı hafta görevli VAR Hakemi (Görevlendirilen takım kaptanı) tarafından belirli sayıda güzel goller seçilip Video Hazırlanarak sisteme yüklenip sisteme kayıtlı kişilerin Oylamasına sunulmaktadır.Oylama sonucu haftanın golü / golleri seçilmektedir.

Özel Bankada çalışıyorum ligde oynayabilirmiyim ?

Özel bankalar başvurusuna istinaden ayrı Bankalar / Özel Hast. Grubu oluşturulmuştur. Kendi bankanızın takımında veya başka bankanın / Özel Hast. takımında transfer oyuncu statüsü şeklinde oynayabilirsiniz.

Özel Hastanede çalışıyorum ligde oynayabilirmiyim ?

Özel hastanelerin başvurusuna istinaden ayrı Bankalar / Özel Hast. Grubu oluşturulmuştur. Kendi hastanenizin takımında veya başka bankanın / Özel Hast. takımında transfer oyuncu statüsü şeklinde oynayabilirsiniz.

Özel Hastane veya Özel banka olarak lige katıldık. Resmi daire takımlarıyla maç oynama imkanımız yokmu ?

Resmi dairelerin takımları ile sadece Kupa maçlarında maç yapabilirsiniz.